شمارنده برقگیر چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

شمارنده برقگیر چیست؟
به دستگاهی که از لوازم الکتریکی در مقابل خسارات ناشی از رعد و برق حافظت می کند شمارنده برقگیر میگویند. روش کار شمارنده برقگیر بطوری است دارای دو ترمینال است که یک ترمینال به ولتاژ بالا و دیگری به زمین متصل شده وهنگامی که یک ولتاز قدرتمند و سریع به شمارنده برقگیر اصابت می کند دستگاه این ولتاژ را از طریق ترمینال های خود به زمین منتقل کرده و به همین ترتیب از لوازم الکتریکی محافظت میگردد.

شمارنده صاعقه گیر


موج الکتریکی و رعد و برق
هنگامی که یک صاعقه به لوازم الکتریکی موجود در منزل برخورد می کند با توجه به این که لوازم الکتریکی با رنج خاصی از ولتاژ کار می کنند باعث می شود که ولتاژ بالایی به این لوازم الکتریکی وارد شود که از تحمل آن ها بالاتر است و باعث انفجار یا خسارت بالایی به این لوازم می گردد. شمارنده برقگیر وسیله ای که با استفاده از آن میتوان لوازم الکتریکی را در مقابل این خسارت در امان نگهداشت بدلیل اینکه صاعقه گیر مانع ورود این ولتاژ بالا به لوازم الکتریکی می شود.


نصب شمارنده برقگیر
شمارنده برقگیر برای محفاظت از لوازم الکتریکی در محدوده ی یک متری آن وسیله نصب و متصل میگردد. همان طور که گفته شد کاربرد شمارنده برقگیر حافظت از لوازم برقی در برابر صاعقه و خسارات ناشی از آن می باشد ولی در برابر خرابی سیستم های برق محل و صدمات ناشی از پوسیدگی هیچ تاثیری ندارد.

کوپن تخفیف ویژه مشترکان

با اشتراک در خبرنامه سپاهان صنعت همین حالا 10‌هزار تومان کوپن‌تخفیف دریافت کنید.

Invalid Input

 

info@surgeprotection.ir

پرسش های متداول

 
 در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
 

Search